Достапни линкови

Чешкиот премиер Петар Нечас во посета на Македонија


Петар Нечас
Владина делегација на Чешката Република предводена од премиерот Петр Нечас вечер ќе пристигне во официјална посета на Република Македонија.
Во делегацијата со премиерот Нечас е и министерот за индустрија и трговија Мартин Куба.
Куба и неговиот македонски колега, министерот за економија Ваљон Сарачини, ќе го отворат македонско-чешкиот бизнис форум закажан за вторник во Стопанската комора на Македонија. Претходно ќе имаат билатерална средба.
XS
SM
MD
LG