Достапни линкови

Се урна фабрика за ќебиња во Индија


Во западниот иондиски град Џаландхар се урна фабрика за ќебиња при што над 200 луѓе се наоѓаат заробени под урнатините, јавија новинските агенции.
Во тек се спасувачки операции и досега биле извлечени околу 35 луѓе, повеќето со повреди на рацете и нозете.
Според властите, причина за експлозијата е наврејотано експлозија во просторијата на бојлерите.
XS
SM
MD
LG