Достапни линкови

Продолжува насилството во Сирија


Бомбардирани згради во Хомс
Продолжува насилството во Сирија додека набљудувачите на ОН се подготвуваат да отпатуваат за земјата. Активисти соопштија дека бил бомбардиран Хомс, а бунтовниците нападнале полициска станица во покраината Алеро. Извештаите не се независно потврдени.
Безбедносниот совет на ОН вчера едногласно се изјасни за поддршка на резолуцијата со која се овластува испраќање на група на набљудувачи во Сирија кои ќе го надгледуваат примирјето меѓу припадниците на власта и опозициските бунтовници.
XS
SM
MD
LG