Достапни линкови

Војската останува приоритет на Северна Кореа


Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун со претставници ан војската
Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун во своето прво обраќање на јавноста порача дека војската останува приоритет на државната политика. Неговиот говор по повод 100 годишнината од раѓањето на основачот на земјата Ким Ил Сунг ја изненади насобраната толпа, која присуствуваше на церемонијата. Неговиот татко Ким Јонг Ил само еднаш и се обрати на нацијата.
Јонг Ун на народот му зборувал за различни теми од надворешната политика до економијата.
XS
SM
MD
LG