Достапни линкови

Изрел не им дозволи влез на про-палестинските активисти


Полиција на аеродромот во Тел Авив
Околу 40 про-палестински активисти слетале на аеродромот во израелскиот главен град Тел Авив, но властите не им дозволиле да влезат во земјата. Министерството за внатрешни работи соопшти дека властите на авиокомпаниите им дале листа со 1200 имиња на активисти кои не може да отпатуваат за Израел.
Активистите планираа да го посетат Западниот брег и да присуствуваат на отварањето на едно училиште и музеј.
XS
SM
MD
LG