Достапни линкови

Прв говор на новиот лидер на Северна Кореа


Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун
Новиот лидер на Северна Кореа Ким Јонг Ун денеска го имаше неговото прво јавно обраќање на националната телевизија. Тој се обрати на толпата која се собра за одбележување на 100 годишнината од раѓањето на основачот на земјата Ким Ил Сунг. Џонг Ил одаде почит на делото на неговиот дедо Ил Сунг, како и на неговиот татко Ким Јонг Ил, кој е основачот на револуционерните воени сили.
XS
SM
MD
LG