Достапни линкови

Северна Кореа-воена парада во чест на Ким Ил Сунг


Церемонија во чест на поранешниот лидер Ким Ил Сунг
Во Пјонгјанг се одржува голема воена парада во чест на одбележувањето на 100 годишнината од раѓањето на основачот на Северна Кореа Ким Ил Сунг. Националните медиуми јавија дека илјадници војници носеле црвени знамиња додека оделе накај плоштадот кој го носи името на поранешниот лидер на земјата.
Прославата е два дена по лансирањето на ракета, која исто така беше во чест на Ким Ил Сунг.
XS
SM
MD
LG