Достапни линкови

Груевски на свечената Воскресна литургија во Соборниот храм


Премиерот Никола Груевски и г.г Стефан
Премиерот Никола Груевски денеска по повод големиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден, ќе присуствува на свечената Воскресна литургија со која чиноначалствува архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.
Воскресната литургија ќе се одржи во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје.
XS
SM
MD
LG