Достапни линкови

Во Картагена самит на Организацијата на американски држави


Во Колумбијскиот град Картагена, денеска и утре се одржува самит на Организацијата на американски држави, на кој покрај претседателот Барак Обама, учествуваат уште 30-тина претседатели на држави или влади од регионот. Пред почетокот на самитот, вчера во главниот град на Колумбија, Богота, имаше мала експлозија пред американската амбасада, а две експлозии во Картагена, во близина на местото на одржувањето на самитот. Полицијата соопшти дека немало ни повредени, ни материјални штети.
XS
SM
MD
LG