Достапни линкови

Вдовиците и ќерките на Бин Ладен ќе бидат депортирани од Пакистан


Адвокатот на семејството на Осама Бин Ладен, кое е во Пакистан, соопшти дека неговите вдовици и децата, во наредната недела ќе бидат скстрадирани во Саудијска Арабија. Пакистанските власти ги притворија трите вдовици на Бин Ладен, заедно со две негови керки за илегален престој во Пакистан.
XS
SM
MD
LG