Достапни линкови

Протести во Каиро против екс функционерите


Каиро 13.04.2012
Илјадници луѓе демонстрираа денеска во Каиро со барање да им се забрани на поранешниот египетски функционери од режимот на Хосни Мубарак да се кандидираат за претседател на земјата. Ваквиот закон беше усвоен од страна на парламентот во кој доминираат исламистите, но треба да го одобри и воениот совет, кој раководи со земјата по паѓањето на Мубарак. Претседателските избори во Египет се закажани за во мај.
XS
SM
MD
LG