Достапни линкови

Русија, Кина и Индија се против нови санкции за Северна Кореја


Москва 13.04.2012, Шефовите на дипломатиите на Русија, Кина и Индија
Русија, Кина и Индија бараат воздржаност и политички и дипломатски одговор на северно-корејското лансирање на ракета, изјави денеска во Москва рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по разговорите со колегите од Кина и Индија. Лавров додаде дека Русија е против нови санкции, нагласувајки дека со тоа нема да бидат надминати тензиите на Корејскиот Полуостров.
XS
SM
MD
LG