Достапни линкови

Престрелка на безбедносните сили со милитанти во Ингушетија


Безбедносните сили во руската република Ингушетија започнале операција за елиминирање или апсење на милитанти кои ги лоцирале и опколиле. Локалните власти тврдат дека 10-мина милитанти биле опколени во една куќа во селото Алкун и оти имало престрелка.
XS
SM
MD
LG