Достапни линкови

Петмина мртви кај Железарското езеро во близина на Скопје


Zelezarsko ezero
Пет лица биле најдени мртви синоќа кај Железарското езеро во атарот на селото Смиљковци, Скопско. Телата, како што јавуваат македонските медиуми, биле пронајдени пред две возила. Се уште нема официјални информации во какви околности се случил инцидентот. Полицијата најави дека детали ќе соопшти во текот на денов.
XS
SM
MD
LG