Достапни линкови

Променливо време, со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне облачноста ќе се зголеми и врнежите ќе се прошират насекаде. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови, а ќе дува и умерен до засилен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од 13 до 22 степена.
XS
SM
MD
LG