Достапни линкови

Г8 бара Иран да ги сфати сериозно нуклеарните преговори


Министрите за надворешни работи на Г8
Министрите за надворешни работи на земјите од Г8 го повикаа Иран да преземе конструктивен и сериозен дијалог без предулсови на нуклеарните преговори со светските сили во Истанбул.
Според соопштението, министерите на средбата во Вашингтон заклучиле дека загрижува константниот неуспех на Иран во однос на исполувањето на обврските од резолуцијата на Советот за безбедност на ОН и барањата од резолуцијата на ИАЕА.
XS
SM
MD
LG