Достапни линкови

Пакистан со предлози за подобрување на односите со САД


Парламентот во Пакистан
Пакистанскиот парламентарен комитет за национална безбедност ги финализираше нацрт предлозите за редефинирање на односите на Исламабад со Вашингтон. Тие препорачуваат итно прекинување на американските беспилотни напади врз пакистанска територија и земјата да не се користи за транспорт на оружје и муниција во Авганистан.
Сите политички партии во земјата се согласиле со предлозите, а Парламентот наскоро ќе треба да ги одобри
XS
SM
MD
LG