Достапни линкови

Анан бара целосно повлекување на војската во Сирија


Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија Кофи Анан
Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија Кофи Анан му пред Советот за безбедност рече дека Сирија не ги исполнила целосно условите на мировниот план и покрај прекинот на огнот во земјата.
Тој го повика советот да побара од сириските власти целосно повлекување на војската од градовите, како што налага мировниот план.
XS
SM
MD
LG