Достапни линкови

Пронајдена украдена слика на Пол Сезан во Белград


Уметничка галерија
Слика на Пол Сезан во вредност од десетици милиони евра, беше пронајдена изминатата ноќ во Белград. Во операција на обвинителството за организиран криминал беа уапсени двајца осомничени, меѓу кои и организаторот на кражбата. Најверојатно се работи за сликата украдена во 2008 од музејот во Цирих заедно со слики на Дега, Винсент ван Гог и Клод Моне.
XS
SM
MD
LG