Достапни линкови

Карзаи планира промена на претседателските избори во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави денеска дека размислува дали да биде одложено одржувањето на претседателските избори или повлекувањето на меѓународните сили од земјата во 2014 година. Карзаи по средбата со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен во Кабул рече дека со таковиот потег земјата ќе биде оптоварена од нагли промени.
XS
SM
MD
LG