Достапни линкови

Во Белград регионален состанок за безбедност


архива
Министрите за одбрана на земјите од Процесот за соработка во Југоисточна Европа денеска во Белград одржуваат состанок посветен на решавањето на проблемот со вишокот вооружување. ,,Одбранбената и безбедносната соработка е еден од најбитните видови соработка во регионот,, изјави српскиот министер за одбрана Драган Шутановац на отворањето на собирот на кој учествуваат и претставници на Обединетите нации, Европската унија, НАТО и ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG