Достапни линкови

Во Бугарија, украдени милион евра


Цветан Цветанов
Пет вооружени лица синоќа во централниот дел на Бугарија од блиндирано возило украле милион евра, јави бугарската национална телевизија. Лицата кои биле облечени во полициски униформи го пресретнале возилото меѓу градовите Севлиев и Габров. Министерот за внатрешни работи Цветан Цветанов засега немало индиции дека во грабежот учествувале возачот и обезбедувањето на блиндираното возило.
XS
SM
MD
LG