Достапни линкови

Самит на Евроазискиот економски форум


Ѓорѓе Иванов
Евроазискиот економски самит денеска продолжува во Измир со состанок на претседателите учесници на кој ќе се дебатира на тема „Град, сиромаштија и невработеност,,. На собирот ќе се обрати македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов кој учествуваше и на вчерашната сесија што, во организација на Мармара фондацијата, се одржа во Истанбул.
XS
SM
MD
LG