Достапни линкови

Чавез вели дека се чувствува добро


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез
Претседателот на Венецуела Хуго Чавез изјави дека се чувствува добро по последниот третман против ракот. Тој ова го рече по неговото пристигнување од Куба каде што деновиве му беше извршена трета терапија со зрачење. Овие третмани тој ги започна во март откако во февруари лани му беше остранет тумор. Предвидени се уште два третмана.
XS
SM
MD
LG