Достапни линкови

Временска прогноза- дожд за празнициве


Bosnia-Herzegovina -- A light rain fell as thousands of Sarajevans gathered on the city’s central Titova Street for the “Red Line Sarajevo” commemoration marking the 11,541 people killed in the city siege that began on April 6, 1992, 06Apr2012
Денеска не очекува променливо облачно време а во западните делови на земјата можен е и слаб локалeн дожд. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 14 до 22 степени.
Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно, но во текот на денот ќе настапи намалување на облачноста па ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти околу четири, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Времето во петок и во сабота ќе биде облачно со поројни врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен јужен ветер.Од недела и во наредната работна седмица ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, а наместа ќе биде нестабилно со дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG