Достапни линкови

Пападимос-парламентарните избори ќе се одржат на 6 мај


Грчкиот премиер Лукас Пападимос
Грчкиот премиер Лукас Пападимос изјави дека во текот на денот официјално ќе побара од шефот на државата Каролос Папуљас да ги закаже предвремените парламентарни избори во Грција за 6 мај.
Пападимос ќе се обрати и до нацијата, при што се очекува да упати апел до политичките партии и граѓаните за продолжување на структурните реформи и за спроведување на неопходните метки за штедење со цел земјата да се извлече од должничката криза.
XS
SM
MD
LG