Достапни линкови

Германски доктори ќе ги прегледаат условите за лекување на Тимошенко


Јулија Тимошенко
Украинските власти соопштија дека тим од германски доктори ќе пристигне во земјата на 13 април за да ги прегледа условите во болницата каде што се лекува поранешната премиерка Јулија Тимошенко. Докторите кои пред некој месец ја прегледаа Тимошено во затворот соопштија дека има рбетна болест.
Нејзиниот адвокат Серегј Власов изјави дека болницата во која е сместена Тимошенко не е специјализирана за такви болести.
XS
SM
MD
LG