Достапни линкови

Анан-сириските власти утре ќе ги прекинат воените акции


Претставникот на ОН и Арапската лига за Сирија Кофи Анан
Претставникот на ОН и Арапската лига за Сирија Кофи Анан изјави денеска дека Дамаск го информирал дека утре во 6 часот ќе ги прекинат воените акции во земјата. Но сириската влада предупредува дека ќе го задржи правото да возврати на евентуален напад од бунтовничките сили.
Соопштението доаѓа откако опозицијата информираше дека владините сили денеска убиле најмалку 12 лица.
XS
SM
MD
LG