Достапни линкови

Нема опасност од цунами околу Индискиот океан


Паника кај жителите на Ачех по земјотресот
Нема опасност од цунами околу регионот на Индискиот океан, oткако денеска беше регистриран силен земјотрес од 8,7 степени во океанот, северно од провинцијата Ачех. Земјотресот предизвикал паника кај жителите кои живеаат покрај крајбрежјето, кои се засолниле на повисоките места.
Предупредувањето за цунами беше укинато во повеќето региони покрај индискиот океан, четири часа по земјотресот.
XS
SM
MD
LG