Достапни линкови

Теута Арифи во посета на Бугарија


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи денеска во Софија се сретна со министерот за надворешни работи Николај Младенов, со министерот одговорен за менаџирање со европските фондови Томислав Дончев, како и со Доброслав Димитров, претседател на парламентарната Комисија за надворешна политика и одбрана. Според соопштението, на средбите било изразено задоволство од нивото на билатералните односи меѓу двете држави и изразена заложба за унапредување на соработката во области од заемен интерес.
Тема на разговорите биле и актуелните сосотојби во Македонија со акцент на евроинтегративниот процес.
XS
SM
MD
LG