Достапни линкови

Комеморација за годишнината од бомбашкиот напад на метрото во Минск


Положување на цвеќе на местото на бомбашкиот напад пред метрото во Минск
Во Белорусија ќе се одржи комеморација за одбележување на годишнината од бомбашкиот напад на метрото во Минск при кој загинаа 15 лица. Комеморацијата ќе започне во точното време на местото каде што експлодира бомбата, пред влезот на метрото.
Двајцата обвинети за нападот беа осудени на смртна казна.
XS
SM
MD
LG