Достапни линкови

Бомба во автобус на Филипини


Најмалку 10 луѓе загинале, а двајца биле повредени во експлозија на бомба во автобус во јужниот дел на Филипини. Според армиски извори, за инцидентот се одговорни банди поврзани со муслиманските бунтовници.
XS
SM
MD
LG