Достапни линкови

Северна Кореја почна да ја полни ракетата со гориво


Северна Кореја соопшти дека почнало снабдувањето со гориво на ракетата која ќе однесе сателит во вселената, за што Западот смета дека станува збор за тестирање на ракета со долг дострел.
Првиот човек на севернокорејскиот сателитски контролен центар не им прецизира на странските новинари кога снабдувањето со гориво ќе биде завршено, ниту пак кога ќе биде реализирано лансирањето.
XS
SM
MD
LG