Достапни линкови

Рик Санторум се повлече од претседателската трка


Рик Санторум
Кандидатот за републиканска номинација за претседателските избори во САД, Рик Санторум изјави дека се повлекува од трката. Поранешниот сенатор од Пенсилванија рече дека сака повеќе време да и посвети на својата болна 3-годишна ќерка Бела, која за време на викендот беше хоспитализирана.
Санторум нагласи дека иако за него трката е завршена, тој ќе ја продолжи борбата за поразување на актуелниот претседател на САД Барак Обама.
XS
SM
MD
LG