Достапни линкови

Времето сончево, попладне наоблачување


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и кон крајот на денот ќе услови локален дожд, најпрво во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Температурата ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG