Достапни линкови

Продолжува насилството во Сирија


Оштетени објекти при бомбардирањето на Хомс
Насилството во Сирија продолжува и покрај крајниот рок на ОН за повлекување на војската од градовите, која го започна процесот. Активисти соопштија дека владините сили денеска бомбардирале позиции во Хама и Хомс.
Според групите за човекови права, загинале неколку цивили, а неиндентификувани вооружени лица убиле шест војници во една покраина.
XS
SM
MD
LG