Достапни линкови

Последна седница на Парламентот во Грција пред изборите


Грчкиот Парламент
Грчкиот парламент денеска ќе ја одржи последната седница пред распишување вонредни парламентарни избори. Пратениците треба да го усвојат законот за реформа на социјални фондови, што е последна задача на привремената влада на Лукас Пападимос кој потоа ќе поднесе оставка.
Грчките медиуми јавија дека изборите најверојатно ќе се одржат на 6 мај.
XS
SM
MD
LG