Достапни линкови

Десетина загинати во самоубиствен напад во Авганистан


Во денешниот самоубиствен напад во авганистанската провинција Херат загинале десетина луѓе, додека дваесетина други биле ранети. Цел на нападот, според полицијата, било седиштето на локалната полиција во провинцијата каде што дошол со возило.
XS
SM
MD
LG