Достапни линкови

Јемен-44 лица загинаа во напад на Ал Каеда


Јеменски војници
Јеменската војска соопшти дека 44 лица загинале во судирите по нападот на милитантите на Ал Каеда врз воена база во јужниот дел на земјата. Нападот се случил во покраината Абџан, која е засолниште на милитантите. Според властите, загинале 24 милитанти и десетина војници.
Инцидентот доаѓа по воздушните напади врз милитантите во изминатиот викенд.
XS
SM
MD
LG