Достапни линкови

Додик-нема да има промени во владата на Република Српска


Претседателот на Република Српска Милорад Додик
Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави денеска дека нема да има промени во актуелната власт на земјата. Тој по средбата со одредени министри и директори од енергетскиот сектор рече дека ја поддржува работата на владата. Според него, во некои области постигнале добри и завидни резултати, а во некои се потребни дополнителни напори за да се стабилизира состојбата.
XS
SM
MD
LG