Достапни линкови

Загина либански новинар на границата со Сирија


Еден либански новинар загинал во близина на границата меѓу Либија и Сирија. Камерманот Али Шабан кој работел за еден телевизиски канал бил застрелан додека го снимал реонот Вади Халед на либанската страна од границата.
Безбедносните сили соопштија дека истрелот дошол од Сирија. Камерманот починал на пат кон болница.
XS
SM
MD
LG