Достапни линкови

Инцидент во северниот дел на Косовска Митровица


Косовска Митровица
Група Срби денеска ја спречија косовската полиција да постави стражарски објекти во северениот дел на Косовска Митровица во близина на зградата, каде во неделата во експлозија на бомба загина косовски Албанец, а две негови деца беа повредени. Групата уништила една од двете стражарски куќи, а косовските полицајци се повлекле по инцидентот.
XS
SM
MD
LG