Достапни линкови

Иран потврди дека нуклеарните преговори ќе се одржат во Истанбул


Средба на иранските власти и нуклеарните инспектори на ОН
Иранските власти потврдија дека нуклеарните преговори со шесте светски сили ќе се одржат во Истанбул на 14 април. Преговорите на Иран со Британија, Кина, Франција, Германија, Русија и САД се со цел да се надмине ќорсокакот во спорните нуклеарни активности на Техеран.
Според соопштението, доколку разговорите во Турција бидат ефективни, втората рунда би се одржала во Багдад.
XS
SM
MD
LG