Достапни линкови

Кофи Анан во посета на сириските бегалци во Турција


Камп за сириски бегалци во Турција
Претставникот на ОН и Арапската лига Кофи Анан утре ќе го посети кампот со сириски бегалци во Турција. Неговиот потпарол Ахмад Фавзи изјави дека Анан ќе го посети кампот во Хатај од каде ќе отпатува за Иран, каде ќе оствари средба со властите од земјата.
Турските власти соопштија дека има околу 24 илјади сириски бегалци во земјата, кои се смесени во камповите во Хатај и Газиантеп.
XS
SM
MD
LG