Достапни линкови

Венизелос-вонредните парламентарни избори во мај


Новиот лидер на ПАСОК Евангелос Венизелос
Новиот лидер на ПАСОК Евангелос Венизелос најави дека вонредните пaрламентарни избори во Грција ќе се одржат во мај, иако има барања тие да се одложат со цел Владата да ги спроведе мерките за штедење.
На вонредните избори, чиј датум се уште не е одреден, главен ривал на Венизелос ќе биде лидерот на Нова демократија Антонис Самарас.
XS
SM
MD
LG