Достапни линкови

В сабота продолжување на преговорите со Иран


Кетрин Ештон
Преговорите меѓу Иран и петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации плус Германија ќе продолжат в сабота во Истанбул. Ова денеска го изјави Мишел Ман, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика Кетрин Ештон. Последните преговори меѓу двете страни беа одржани во јануари минатата година во Истанбул и тие завршија без успех.
XS
SM
MD
LG