Достапни линкови

Косовските власти го осудија нападот во Митровица


Косовскиот претседател Атифете Јахјага
Косовскиот претседател Атифете Јахјага, владата и политичките партии го осудија нападот во Митровица, при кој едно лице загина, а четворица беа повредени. Тие побараа од полицијата што побрзо да го пронајде виновникот и да го изведе пред правдата. Според соопштението, таквите насилни акти се неприфатливи и тие не придонесуваат за стабилноста на земјата.
XS
SM
MD
LG