Достапни линкови

Пријателска и конструктивна средба на лидерите на Пакистан и Индија


Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари и индискиот премиер Манмохан Синг
Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари и индискиот премиер Манмохан Синг се сложија дека двете земји треба чекор по чекор да ги решаваат нивните несогласувања. Двајцата лидери соопштија дека нивната денешна средба била пријателска и конструктивна.
Синг изјави деја ја прифатил поканата од Задари да го посети Пакистан.
XS
SM
MD
LG