Достапни линкови

Со пораз заврши олимпискиот сон на македонските ракометари


Македонскиот ракометен тим
Македонската ракометна реперентација со пораз ги заврши квалификациите за летните олимписки игри во Лондон, кои се одржаа во Гетеборг. Нашиот тим загуби со 28-27 од репрезентацијата на Бразил. Со тоа Македонија се најде на последното место во групата без освоени бодови.
Нашиот тим претходно загуби од Унгарија и Шведска, кои изборија пласман на олимпијадата.
XS
SM
MD
LG