Достапни линкови

Папата со порака за мир на традиционалното обраќање за Велигден


Папата Бенедикт 16
Папата Бенедикт 16 упати повик за мир на традиционалното обраќање за Велигден пред десетици илјади свештеници на плоштадот свети Петар во Рим. Тој ја повика сириската влада да ги прекине конфликтите во земјата, а говореше и за ситуацијата во Мали и Нигерија.
Папата исто така упати повик до Блискиот Исток и до сите етнички и религиозни групи во регинот да работат заедно за општото добро и да ги почитуваат човековите права.
XS
SM
MD
LG